Dystrybutor farmaceutyków przejął kolejne przychodnie
\\

Grupa Neuca, największy dystrybutor hurtowy farmaceutyków w Polsce, przejęła kolejne placówki medyczne, tym razem należące do NZOZ-u Helpmed w Tychach. Przychodnie obejmują opieką ponad 14 tysięcy pacjentów. Neuca Med, spółka z Grupy Neuca, posiada obecnie siedem placówek.

Inwestycje w podstawową opiekę medyczną to element strategii budowania przez Neuca S.A. własnej sieci przychodni lekarskich, w których pacjenci będą korzystać z podstawowych usług medycznych. Nowy segment działalności Grupy Neuca jest elementem strategii zakładającej poszukiwanie dodatkowych obszarów wzrostu na szeroko rozumianym rynku ochrony zdrowia. Plan Grupy zakłada zbudowanie ogólnopolskiej sieci przychodni lekarskich.

W lipcu 2014 Neuca poinformowała o przejęciu spółki Pro Familia, która prowadzi dwie placówki w Dzierżoniowie i Niemczy, oraz przychodnię Ognik z Poznania.

Cztery przychodnie NZOZ-u Helpmed ZPCHR im. dr med. Tadeusza Boczonia oferują usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji. Oferują także medycynę pracy. Usługi Helpmed są zarówno komercyjne jak i finansowane ze środków NFZ.

Grupa Kapitałowa Neuca łączy ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 26 procent.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.neuca.pl, stan z dnia 3 października 2014 r.

\
Data publikacji: 3 października 2014 r.