Liderem projektu jest Szpital Wojewódzki w Legnicy, który dzięki przekazanym środkom zostanie zmodernizowany i unowocześniony, by dostosować go do obecnie obowiązujących standardów i przepisów. Zmieniony zostanie układ pomieszczeń, co ułatwi pracę personelowi szpitala.

Powstanie także nowa sala hybrydowa, która zwiększy możliwości leczenia pacjentów o skomplikowane zabiegi kardiochirurgiczne i chirurgii naczyniowej. Nowe pomieszczenia zostaną wyposażone w klimatyzację, co przełoży się na komfort pracy lekarzy a tym samym na bezpieczeństwo pacjentów. Kwota, którą na modernizację szpitala w Legnicy przeznaczył Dolnośląski Urząd Marszałkowski, to około 13,5 mln zł.

Podobne prace zostaną przeprowadzone w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Na przebudowę bloku operacyjnego i zakup wyposażenia medycznego samorząd województwa przekaże ponad 10 mln zł.

Nowe wyposażenie medyczne, na które urząd marszałkowski przeznaczył blisko 3 mln zł trafi również do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl

 [-OFERTA_HTML-]