Wsparcie unijne wyniosły 7,5 zł. W ramach inwestycji między innymi dobudowano dwukondygnacyjny fragment budynku w wewnętrznym dziedzińcu, przylegający do starego SOR-u. W skład odnowionego  oddziału wejdą teraz stanowiska rejestracji medycznej, stanowisko dekontaminacji oraz gabinety badań i przyjęć – ogólny, położnictwa i dziecięcy oraz punkt, w którym przyjmowane będą osoby znajdujące się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia.

Na oddziale przewidziano salę resuscytacyjno-zabiegową, salę wstępnej intensywnej terapii, salę zabiegową i salę opatrunków gipsowych. Wszystkie pomieszczenia stanowią połączony przestrzennie zespół zabiegowy. Na SOR-ze znajdzie się też miejsce na salę do obserwacji dla pacjentów oraz cztery gabinety lekarskie.
Do zmodernizowanego SOR-u wejście prowadzi przez istniejący hall podjazdowy dla karetek oraz hall wewnętrzny z rejestracją. Wejście zostało przystosowane dla osób niepełnosprawnych (estakada do hallu wejściowego).

Na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w ciechanowskim szpitalu został zakupiony niezbędny sprzęt medyczny, między innymi stoliki instrumentalne, wózki anestezjologiczne i krzesła chirurgiczne, respiratory, przenośny zestaw resuscytacyjny, defibrylator i kardiomonitor, zestaw do trepanacji czaszki i laparotomii, stół operacyjny i zestawy do znieczulania, a także videobronchofiberoskopy. W roku 2014 ciechanowski SOR wyposażony został także w aparat RTG, stół z odstojnikiem do opasek gipsowych, stół zabiegowy z przystawką ortopedyczną, lampy zabiegowe, negatoskop, reflektory lekarskie, panele elektryczno-gazowych, analizator parametrów krytycznych oraz aparat USG.

Szpital planuje jeszcze kolejne zakupy sprzętu medycznego dla SOR-u.