CBA prowadzi śledztwo w sprawie obsługi informatycznej NFZ
Centralne Biuro Antykorupcyjne na zlecenie warszawskiej Prokuratury Apelacyjnej prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości związanych z obsługą informatyczną Narodowego Funduszu Zdrowia informuje Dziennik Gazeta Prawna.
Od 16 lat NFZ jest obsługiwane przez te same firmy, a Fundusz nie ma nawet praw autorskich do stosowanego przez siebie systemu, co uniemożliwiało zmianę zleceniobiorcy.
Kontrakty z firmami są podpisywane bez przetargów, pomimo że kolejne kontrole takich instytucji jak Najwyższa Izba Kontroli czy Urząd Zamówień Publicznych wskazywały na potrzebę zmiany w tym względzie.
Cały artykuł www.gazetaprawna.pl






