30 stycznia 2015 r. w bydgoskim szpitalu MSW otwarto oddział intensywnej opieki medycznej i oddział neurologiczny z rehabilitacją neurologiczną. Oddziały powstały w nowych pomieszczeniach. W pełni klimatyzowany oddział intensywnej opieki medycznej wyposażony został między innymi w sztuczne płuco-serce najnowszej generacji.

Otwarcie oddziału neurologii z rehabilitacją neurologiczną oraz czterołóżkową salą udarową jest związane ze wzrostem liczby schorzeń neurologicznych i rosnącym zapotrzebowaniem na rehabilitację neurologiczną.

Bydgoski szpital MSW wychodząc na przeciw potrzebom demograficznym, realizuje przyjęty program rozwoju placówki jako ośrodka kompleksowej pomocy dla seniorów. W ZOZ działają także oddział chorób wewnętrznych oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Planowane jest wykorzystanie pomieszczeń dawnego oddziału neurologii na szesnastołóżkowy oddział geriatrii, a także otwarcie poradni geriatrycznej.

Oddanie nowych oddziałów poprzedziło wręczenie Certyfikatu Akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Szpital uzyskał ocenę na poziomie 90 procent zgodności ze standardami programu.

To nie pierwsze wyróżnienie dla tej placówki MSW, która w ostatnich latach zdobyła certyfikaty i nagrody „Gepard Biznesu”, „Gazele Biznesu”, „Złoty Certyfikat Rzetelności Krajowego Rejestru Długów”, drugie miejsce w konkursie Perły Medycyny i czwarte miejsce w rankingu „Forbsa” w kategorii szpitali klinicznych i resortowych. W szpitalu działa również Zintegrowany System Zarządzania ISO.

O dobrej pracy szpitala MSW w Bydgoszczy świadczy wysoki poziom usług medycznych i zbilansowany budżet - ZOZ od 6 lat generuje dodatni wynik finansowy, oferując pacjentom fachową pomoc i przyjazną atmosferę. Szpital cieszy się dużym zaufaniem mieszkańców miasta i regionu. W latach 2007-2014 liczba pacjentów podwoiła się. Tak duży wzrost odnotowano głównie dzięki utworzeniu nowego oddziału położnictwa i neonatologii. Na oddziale położniczym placówki, od jego otwarcia w lutym 2010 roku, urodziło się już 7500 dzieci.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.msw.gov.pl, stan z dnia 2 lutego 2015 r.