W niedzielę 19 czerwca 2016 Biuro Rzecznika Praw Pacjenta będzie uczestniczyć w VII Lubuskim Pikniku Zdrowia w Zielonej Górze. Impreza organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego odbędzie się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Natomiast w środę 22 czerwca 2016 pracownicy Biura będą czekać na osoby zainteresowane podczas organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego „Pikniku Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych” w okolicach Stawu Rzęsa w Siemianowicach Śląskich.
W niedzielę 26 czerwca 2016 roku mieszkańców Warszawy i okolic Biuro zaprasza do Parku Sowińskiego i udziału w pikniku rodzinnym „Bezpieczne wakacje” organizowanym przez Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta stwierdza, że spotkania takie są potrzebne, o czym świadczy ilość osób, które odwiedzają stoiska na tego typu imprezach. 
„Jest to znakomita okazja do szczegółowego przestawienia sprawy i uzyskania natychmiastowej informacji zwrotnej w często złożonych zagadnieniach opieki zdrowotnej. O kolejnych letnich wyjazdach Biura Rzecznika Praw Pacjenta będziemy informować już wkrótce” – czytamy w komunikacie Biura RPP.

Źródło: www.bpp.gov.pl