Dofinansowanie ze środków samorządu województwa podlaskiego wyniosła 16 863 845,24 zł.

Oddział otolaryngologii dotychczas miał 20 łóżek w 9 salach z łazienkami na korytarzach, obecnie jest to 17 łóżek w 8 salach dwu- i trzyosobowych z łazienkami. Oddział zyskał także nowe sale zabiegowe wyposażone w nowoczesny sprzęt laryngologiczny, między innymi w mikroskop otolaryngologiczny, chirurgiczny laser diodowy, diatermię.

Oddział chorób oczu dotychczas również posiadał 20 łóżek w 5 salach z łazienkami na korytarzach, obecnie jest tutaj 15 lóżek w 6 salach dwu- trzyosobowych z łazienkami. Powstały tutaj nowe sale zabiegowe wyposażone między innymi w mikroskop okulistyczny. Obecnie prowadzone jest postępowanie na zakup nowego sprzętu okulistycznego za około 400 tys. zł.

3 kwietnia 2017 roiku oficjalnie oddano także do użytku nową rejestrację pacjentów do poradni, planowych przyjęć i SOR,  a także salę z dodatkowymi łóżkami intensywnego nadzoru w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

 

 

W rezultacie oddział anestezjologii i intensywnej terapii, który dotychczas prowadził 10 łóżek, ma ich teraz 15. Jednostka została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną do ratowania zdrowia i życia najciężej chorych, taki jak aparaty do znieczulenia z modułami gazów anestetycznych, zestawy kolumn do intensywnej terapii, ssaki pneumatyczne, respiratory mobilne, systemy monitorowania, aparat do terapii nerkozastępczej oraz  pompy infuzyjne. Wartość zakupionego sprzętu do nowej sali to 2,7 mln zł.

Modernizacja budynków Szpitala Wojewódzkiego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku przy ulicy  M. Skłodowskiej-Curie 25 rozpoczęła się w 2014 roku. Podczas prac zniknęła tzw. rotunda, a w miejscu starej szpitalnej infrastruktury powstał  nowy trzykondygnacyjny budynek, natomiast  budynek nr 2 przeszedł gruntowny remont i przebudowę.

Oprócz prac związanych z przeniesieniem poszczególnych oddziałów i poradni, trwają obecnie prace nad wykończeniem oraz doposażeniem kolejnych nowych lokalizacji oddziałów według. przyjętego harmonogramu.   

Źródło: www.wrotapodlasia.pl