Fundacja prowadzi od kilku lat Białostockie Hospicjum Dla Dzieci.
We wtorek 3 listopada 2015 roku na konferencji prasowej w Białymstoku prezes Fundacji Arnold Sobolewski mówił, że zadaniem organizacji jest kompleksowa pomoc małym podopiecznym, ale także ich rodzinom. Dodał, że powołanie hospicjum perinatalnego pozwoli "zaopiekować się mamą od momentu, kiedy dowie się o letalnej chorobie swojego dziecka".

Lekarz pracujący w fundacji Dariusz Kuć mówił, że kobiety, które dowiadują się, iż mają urodzić śmiertelnie chore dziecko są "śmiertelnie przerażone".
- Kobiety muszą otrzymać wtedy pomoc - dodał.

W hospicjum kobiety będą pod opieką psychologiczną i medyczną; fundacja będzie współpracowała między innymi z diagnostykami, genetykami, ginekologami a także położnymi. Kuć wyjaśnił, że chodzi też o to by stworzyć kobiecie dobre warunki do rodzenia. Po wypisaniu dziecka ze szpitala, zostanie objęte opieką Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.
 
 
Hospicjum jest niestacjonarną placówką; specjaliści będą dojeżdżać do pacjentek. Zasięgiem ma objąć całe województwo podlaskie. Najbliższe tego typu placówki są w Lublinie i Warszawie. Obecnie diagnoza odbywa się w Warszawie, ale w przyszłości białostockie hospicjum chce prowadzić ją w Białymstoku.

W zainaugurowanym właśnie przez Fundację "Pomóż Im" Miesiącu Dobroczynności, organizacja będzie zbierała pieniądze  na ultrasonograf, który będzie przeznaczony na działalność hospicjum perinatalnego.

W ramach Miesiąca Dobroczynności zorganizowany zostanie koncert De Mono, andrzejkowy bal charytatywny, odbędzie się licytacja obrazów, a w ponad 20 miejscach w Białymstoku staną puszki do kwest.

Fundacja "Pomóż Im" prowadzi od sześciu lat Białostockie Hospicjum dla Dzieci, które nie jest placówką stacjonarną. Hospicjum tworzy zespół lekarzy, pielęgniarek, specjalistów, którzy dojeżdżają do chorych dzieci, przebywających w swych domach. Często to dzieci nieuleczalnie chore, którym lekarze pomagają poprawić komfort życia.

Pod opieką fundacji przebywa stale 30 nieuleczalnie chorych dzieci z regionu. Dzięki specjalistycznej opiece w domach nie muszą przebywać w szpitalach. Fundacja "Pomóż Im" jest jedną z placówek, na którą mieszkańcy regionu chętnie przeznaczają swój 1 procent odpisu od podatku. (pap)