Na potrzeby poradni przygotowano pięć gabinetów na tzw. wysokim parterze, nad rejestracją do poradni specjalistycznych, w budynku od strony ulicy Żelaznej.

Na razie w poradni pracuje dwóch lekarzy: internista i pediatra, ale w planach jest zatrudnienie kolejnych specjalistów. Są także dwie pielęgniarki.

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku działa od 1988 roku i jest największym na Podlasiu ośrodkiem diagnostyczno – leczniczym dla dzieci i młodzieży. Realizuje wielospecjalistyczne świadczenia medyczne w systemie opieki stacjonarnej i ambulatoryjnej.

W 15 klinikach i oddziałach placówki hospitalizowanych jest rocznie prawie 20 tysięcy osób a w 35 poradniach specjalistycznych leczy się prawie 140 tysięcy pacjentów.

Szpital ten, jako jedyny w województwie podlaskim, posiada Klinikę Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz znakomicie wyposażoną Klinikę Rehabilitacji Dziecięcej oraz Stację Dializ dla dzieci. Jako jedyny szpital w mieście posiada także Klinikę Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej oraz Klinikę Chirurgii Dziecięcej.

Źródło: www.udsk.pl

 [-DOKUMENT_HTML-]