Dotacja z budżetu województwa na tę inwestycję w latach 2014-2016 wyniosła 27.990.783,53 zł.

Realizacja inwestycji związanej z przebudową budynku nr 7 oraz 8, rozbudową o budynek nr 7A oraz nadbudową budynku nr 7, związanej z koniecznym przeniesieniem oddziałów, trwała 2 lata. Dokumentacja projektowa została wykonana w 2013 roku. W 2014 roku w wyniku wyłoniony został wykonawca robót - firma „Rodex” .

W grudniu 2016 roku zakupiony został sprzęt i wyposażenie, w tym między innymi inkubator otwarty ze stanowiskiem do resuscytacji noworodków, aparaty do znieczuleń ogólnych dla dzieci i dorosłych, monitory medyczne, zestaw endoskopowy wraz z torem wizyjnym, morcellatorem oraz instrumentarium, lampy operacyjne, aparat elektrochirurgiczny oraz meble i inne elementy wyposażenia. 

W nowym budynku na czterech piętrach o łącznej powierzchni około 4,6 tysiąca metrów kw znalazło się 61 łóżek dla kobiet, 29 dla noworodków i 14 inkubatorów. Oddział położnictwa  zajmuje I piętro i wyróżnia się kolorem zielonym. Oddział neonatologii intensywnej opieki noworodka zajmuje II piętro, a oddział neonatologii oraz patologii ciąży – III piętro. Oba piętra z akcentem koloru żółtego. Oddział ginekologii zajmuje IV piętro.

 Na każdym piętrze znajdują się przestronne sale dla pacjentów, 2-3 osobowe, z łazienkami. Na bloku porodowym jest między innymi wanna umożliwiająca poród w wodzie.
Przeprowadzka oddziałów do nowych pomieszczeń trwa od pierwszych dni stycznia 2017. Przewieziono już drobny sprzęt, aparaturę medyczną oraz cześć mebli. Na IV piętrze jest już wyposażony blok operacyjny. W piątek 13 stycznia 2017 szpital przy ulicy Warszawskiej będzie ostatni dzień przyjmował porody.

Na dwa dni przeprowadzki 14-16 stycznia 2017 dyrekcja szpitala skierowała prośby do Uniwersyteckiego Szpitala Położniczego i Polikliniki Położniczo-Ginekologicznej Arciszewscy o przyjmowanie do hospitalizacji rodzących pacjentek. W poniedziałek 16 stycznia 2017 planowane są przenosiny OIOM-u. W środę 19 stycznia 2017 szpital będzie mógł już przyjmować porody w nowym budynku.

Źródło: www.wrotapodlaska.pl
 

Czytaj także: Sieć szpitali po poprawkach - czyli jakie zmiany znalazły się w nowej wersji projektu ustawy?>>>