Mediatorem podczas spotkania był Bogdan Dyjuk, członek zarządu województwa podlaskiego. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim i zakończyło się podpisaniem częściowego porozumienia dotyczącego jednego z żądań pielęgniarek.

- To nie pierwsze i nie ostatnie nasze spotkanie, nadal będziemy rozmawiać, bo sytuacja szpitala jest bardzo trudna a zaniedbania wieloletnie i to nie tylko w kwestii finansowej personelu - mówił podczas spotkania z dziennikarzami marszałek Bogdan Dyjuk. – W tej chwili placówka ma blisko 100 milionów zł zadłużenia, nie może sobie więc dziś pozwolić na znaczące podwyżki. Ustaliliśmy jednak, w bardzo trudnych negocjacjach, że jest możliwe, aby na początek pielęgniarki otrzymywały tzw. „rankowe”. Mam nadzieję, że to pierwszy krok na drodze do porozumienia. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że mimo zmian zapowiadanych przez resort zdrowia, czekają nas jeszcze bardzo trudne rozmowy i decyzje dotyczące przyszłości szpitala wojewódzkiego w Białymstoku.  

Czytaj: Białystok: dyrektor szpitala wojewódzkiego nie zgadza się na podwyżki>>>

W wyniku mediacji strony zgodziły się na wypłatę miesięcznego dodatku w wysokości 200 zł brutto pielęgniarkom i położnym, pracującym w  systemie pracy „rankowym”, poza pielęgniarkami i położnymi funkcyjnymi, począwszy 1 stycznia 2015 roku. Wypłata nastąpi z wynagrodzeniem za lipiec 2015 roku.

W pozostałych punktach będących przedmiotem sporu, nie uzyskano porozumienia i mediacje będą kontynuowane w najbliższym czasie.