Centrum Dializa z Sosnowca zostało dzierżawcą szpitala w Białogardzie. Umowa w tej sprawie została podpisana 22 października 2015 r. Szpital otrzyma także pożyczkę z Agencji Rozwoju Przemysłu w wysokości 15,7 mln zł, która zostanie przeznaczona na restrukturyzację.

Pożyczka została udzielona placówce na 10 lat. Szpital w Białogardzie generuje miesięcznie 300 tysięcy złotych straty.

Szpital w Białogardzie prowadzi 6 oddziałów: wewnętrzny, chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy, noworodkowo-dziecięcy, psychosomatyczny oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Prowadzi także poradnie specjalistyczne, poradnię medycyny pracy, centrum rehabilitacji i pracownie diagnostyczne.

Centrum Dializa zarządza 44 stacjami dializ na terenie kraju. Poza tym od czterech lat Centrum Dializa dzierżawi szpital w Pszczynie, a od trzech – szpital w Łasku. Od 1 września 2015 roku Centrum dzierżawi szpital w Opatowie. Umowa została zawarta na 30 lat. Centrum Dializa prowadzi także ośrodek badań klinicznych Avoxova.

Centrum Dializa Sp. z o. o. powstało w 2000 roku. Prezesem spółki jest Jacek Nowakowski, który posiada 96 procent udziałów. Główna siedziba znajduje się w Sosnowcu przy ulicy Jabłoniowej 27.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.powiat-bialogard.pl, stan z dnia 26 października 2015 r.