Bełchatów: będzie referendum strajkowe w szpitalu
Pracownicy szpitala w Bełchatowie zdecydują w referendum, czy opowiadają się za strajkiem. O podwyżki dla pracowników walczy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny informuje Dziennik Łódzki.
Referendum ma się odbyć w środę i czwartek 10 i 11 czerwca 2015 roku. Aby było ważne, musi w nim wziąć udział ponad połowa pracowników.
Związkowcy domagają się tysiąca złotych podwyżki dla każdego pracownika i gwarancji zatrudnienia dla wszystkich.
Czytaj: Bełchatów: dyrektor szpitala odwołany z powodu złamania prawa >>>
Wprawdzie w roku 2014 i 2015 dyrekcja szpitala dała pracownikom podwyżki, ale wynosiły one zaledwie 80 zł i 70 zł i nie spełniły postulatów.
Cały artykuł: www.dzienniklodzki.pl





