Pracownicy Funduszu udzielą informacji między innymi o tym, czym jest pakiet onkologiczny, kto może z niego skorzystać, kto wydaje kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego, jaką rolę pełni lekarz rodzinny w diagnostyce onkologicznej, a także które ośrodki realizują pakiet onkologiczny.

Ponadto dostępne będą informacje na temat profilaktyki nowotworów oraz możliwości skorzystania bezpłatnie z badań w ramach programów profilaktycznych; Programu Profilaktyki Raka Piersi oraz Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Czytaj: Potrzebny jest nowy narodowy plan walki z rakiem >>>

Dla osób, które tego dnia odwiedzą  w oddziałach stoiska  oznakowane logo "Szybka terapia onkologiczna", przygotowane będą materiały informacyjne, ulotki, książki , wydawnictwa specjalistyczne, a także drobne upominki przypominające o profilaktyce nowotworów.

Ponadto w niektórych oddziałach, między innymi w lubelskim, łódzkim czy wielkopolskim obok punktów informacyjnych będzie można na specjalnych fantomach nauczyć się prawidłowej techniki wykonywania samobadania piersi.

Każdy chętny będzie mógł także w tym dniu wyrobić sobie konto i uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, sprawdzić swój status  ubezpieczenia w Centralnym Wykazie Ubezpieczonych, a także wyrobić  Europejska Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, jeżeli planuje wyjazd do krajów UE/EFTA. 

Światowy Dzień Walki z Rakiem to także okazja do skorzystania bezpłatnie z badań mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania takie przeprowadzić można w wielu placówkach medycznych oraz w specjalnych mammobusach stacjonujących na terenie całego kraju. Aktualny harmonogram postoju mammobusów dostępny jest na stronach internetowych OW NFZ.