1 lipca odbyło się walne zgromadzenie członków Polskiego Związku Ratowników Medycznych. Tematem obrad było nie wywiązywanie się minsterstwa zdrowia z porozumienia zawartego z "przedstawicielami" ratowników medycznych z 18 lipca 2017 r. W toku przeprowadzonych dyskusji jedomyślnie PZRM zdecydował o wszczęciu akcji protestacyjnej na terenie działalności związku. 

" Od 1 lipca w ramach akcji protestacyjnej wszystkie placówki ochrony zdrowia, w której zatrudnieni są ratownicy należący do PZRM, zostaną oflgowane w ramach protestu. Wszyscy ratownicy włożą na prawe ramię czarną szarfę lub założą czarną podkoszulkę protestacyjną. Każde zgłoszenie telefoniczne zostanie prztyjęte przez dyspozytora medycznego, a zespołu medyczne przewiozą wszystkich pacjentów do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, w którym pacjenci będą oczekiwać w kolejce na przyjęcie przez lekarza oddziału - podkreślaja PZRM. 

PZTM podkreśla, że respektował ustalenia z 18 lipca 2017 r. w sprawie nie wszczynania protestów przez ratowników medycznych do końca czerwca 2018 r. " Niestety termin oczekiwania mediacji z rządem minął i w związku z brakiem realizacji porozumiemia wszczynamy ponownie protest"  podkreśla PZRM. 

Polski Związek Ratowników Medycznych wystosuje również apel do wszystkich ratowników medycznych pracujących czynnie w ochronie zdrowia o przyłączanie się do akcji protestacyjnej, jednoznacznie podkreślając, że Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych czy NSZZ Solidarność nie jest stroną w sprawie negocjacji z rządem.

 

 

 
X

Ratownik medyczny


Potrzebujesz WIĘCEJ wiarygodnych informacji o zagadnieniu Ratownik medyczny? Sprawdź, co jeszcze na ten temat znajdziesz w LEX.
LEX Search – nowa wersja wyszukiwarki LEX z elementami sztucznej inteligencji. Chcesz łatwiej i szybciej znaleźć właściwe dokumenty?

Sprawdź, co zyskasz dzięki LEX Search >>