„Dzień Kariery” – wydarzenie dla nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w godzinach 10.00 – 14.40 w auli 130 Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Będzie okazją do wysłuchania inspirujących prelekcji i zaplanowania własnej ścieżki kariery. Od zaproszonych ekspertów będzie można dowiedzieć się m.in. jak przygotować się do przyszłorocznej matury, jak najłatwiej założyć własną firmę, jak pracuje się w startupie i czego można nauczyć się od największych przywódców na świecie. Nie zabraknie porad z zakresu radzenia sobie ze stresem, testów predyspozycji zawodowych oraz porównania nowej i starej matury. W ramach rozrywki miłośnicy gier będą mieli szansę zmierzyć się w scrabble z Michałem Alabrudzińskim, studentem Uczelni Łazarskiego, Mistrzem Polski w tej grze. 

 
–  Trudny rynek pracy sprawia, że coraz więcej młodzieży szuka pomysłu na siebie już na etapie szkoły średniej. Stąd nasz pomysł na „Dzień Kariery”. To bardzo ważne, by wspierać młodzież w dokonywaniu tych kluczowych wyborów. Chcemy zarazić ich przedsiębiorczością, pokazać możliwości rozwoju własnej kariery i osiągania zamierzonych celów. Dzięki zaangażowaniu naszych partnerów merytorycznych, to spotkanie będzie wartościowym doświadczeniem dla nas wszystkich - mówi Agnieszka Brzozowska, koordynator projektu. 
 
Uczestników wydarzenia przywita Ewelina Milan, wykładowca Uczelni Łazarskiego, koordynator Studenckiego Programu Edukacji Zewnętrznej "Prawo na co dzień". Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się m.in. eksperci z Edulandia.pl, Zadane.pl, AIP, Stowarzyszenia Cognitis i Kliniki Stresu.
 
 – Program naszego spotkania konsultowaliśmy z nauczycielami i młodzieżą. Mamy zatem pewność, że będzie odpowiadał ich oczekiwaniom – podkreśla Ewelina Milan z Uczelni Łazarskiego.
 
Aby potwierdzić udział w wydarzeniu należy skontaktować się z Agnieszką Brzozowską, koordynatorem projektu, a.brzozowska@lazarski.edu.pl lub 502 373 147. 
 
 
Ilość miejsc jest ograniczona. Wstęp wolny.
 
O Uczelni Łazarskiego
Uczelnia Łazarskiego jest jedną z najdłużej istniejących niepublicznych szkół wyższych w Polsce. Pomaga studentom rozpocząć karierę zawodową w międzynarodowym środowisku. Tworzy programy nauczania wspólnie z praktykami biznesu. Wygrywa konkursy na najbardziej kreatywną i innowacyjną szkołę wyższą. Co roku współorganizuje Akademickie Targi Pracy Jobbing, które dają szansę studentom na bezpośrednie rozmowy z pracodawcami oraz konsultacje ze specjalistami i doradcami ds. kariery. 
Agnieszka Brzozowska