Mateusz Pliszka, Marcin Gorączko, Kamil Olejnik i Milena Bogucka tworzący zespół Synergy Consultants wrócili z brązowym medalem ze światowego finału międzynarodowego konkursu CIMA Global Business Challenge (GBC), który rozgrywał się w pierwszych dniach sierpnia w Bombaju.

Zobacz: W tym roku do egzaminów wstępnych na aplikacje podejdzie mniej chętnych>>>

Konkurs organizowany przez Instytut CIMA (Chartered Institute of Management Accountants), największą na świecie profesjonalną organizację zrzeszającą specjalistów ds. rachunkowości zarządczej, ma „uwolnić potencjał drzemiący w liderach biznesu młodego pokolenia", sprawdzając jednocześnie ich umiejętności pracy w zespole, zdolności biznesowe i prezentacyjne. 
 
W CIMA GBC 2014 wystartowało ponad 14 tysięcy studentów z kilkudziesięciu państw. 24 najlepsze drużyny (zwycięzcy krajowych finałów) walczyły o medale w Bombaju, gdzie ich zadaniem było rozwiązanie studium przypadku opartego na rzeczywistej sytuacji biznesowej. Najlepiej zrobiła to drużyna z Uniwersytetu w Kolombo w Sri Lance. Drugie miejsce zajęli studenci z Uniwersytetu w Auckland w Nowej Zelandii, a trzecie Polacy z wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. 
 
 
Jakub Bejnarowicz, dyrektor generalny CIMA Poland, przypomina, że w konkursie organizowanym od 2009 r. studenci z Polski biorą udział od dwóch lat i za każdym razem docierają do ścisłego finału. W tym roku znaleźli się w najlepszej szóstce pierwszej rundy jako jedyny zespół z Europy i zajęli ostatecznie trzecie miejsce. – Liczymy, że w przyszłorocznym finale konkursu, który odbędzie się w Polsce, nasi reprezentanci sięgną po upragnione złoto 
– dodaje Bejnarowicz.
Źródło: Rzeczpospolita