- To modelowy projekt, który łączy troskę o przyszłe pokolenia polskich i niemieckich dzieci. Te działania mają charakter innowacyjny na skalę regionalną, w kompleksowy sposób podchodzą do edukacji i zdrowego trybu życia u najmłodszych – mówi członek zarządu województwa zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.


Projekt umożliwi wyposażanie, aż 17 szkół w sprzęt sportowy (Kołobrzeg, Gmina Kołobrzeg, Goleniów, Stepnica). Rozpoczną się także zajęcia z zakresu zdrowego stylu życia na placach zabaw (Kołobrzeg, Goleniów, Gmina Kołobrzeg, Schwedt) oraz powstanie 17 pracowni dietetycznych, gdzie dzieci będą przygotowywać zdrowe posiłki.


Zgodnie z założeniami, w projekcie wezmą udział 22 szkoły podstawowe, w których zostanie utworzonych 46 klas, do których uczęszczać będzie ok. 1043 uczniów i uczennic.

Warto podkreślić, iż projekt skierowany jest do tych wszystkich uczniów, zarówno mających kłopoty z nadwagą, jak i nie. Obejmuje dzieci, które rozpoczęły naukę w roku szkolnym 2017/2018 i będzie trwał do lutego 2022 r. Zajęcia ruchowe dla dzieci oraz zajęcia tematyczne ciało/odżywianie/ruch będą prowadzone od lutego 2018 r. do czerwca 2021 r.

(www.zwrp.pl) 

Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie
LEX Administracja Samorządowa
Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów