W ramach inwestycji ma zostać rozebrane stare oraz wykonane nowe ogrodzenie. O wyborze wykonawcy zdecydowało kryterium najniższej ceny. Zwycięska okazała się oferta Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych Śląsk o wartości 6,32 mln zł. W ogłoszeniu przetargowym wartość zamówienia oszacowano natomiast na kwotę na 19,2 mln zł.

Długość ogrodzenia stadionu będzie wynosiła ok. 1600 metrów, z czego 400 metrów to łączna długość bram i furt. Przewidywany termin realizacji zadania to 360 dni od daty podpisania kontraktu.

- Zgodnie z wymogami policji powinno mieć ono konstrukcję stalową, o łącznej wysokości 3,5 metra. Do wysokości 2,5 metra ma być "nieprzezierne", aby uniemożliwić kontakt wizualny osób na zewnątrz i wewnątrz. Ponadto ogrodzenie musi być odporne na działania wandali, jak i napór tłumu podczas imprez - podano wcześniej.

- Mają zostać także wykonane bramy i furty stadionowe, wyremontowane istniejące kioski biletowe oraz mury oporowe. Powstanie także punkt informacyjny dla widzów oraz posterunek policji, który ma funkcjonować podczas wydarzeń stadionowych - informowano również.

Źródło: www.wnp.pl