Narastająca dynamika zmian w prawie powoduje, że przed samorządem lokalnym w ostatnim czasie stoi bardzo wiele wyzwań. Centralizacja VAT, reforma oświaty, nowe Prawo wodne czy rewolucja w zakresie ochrony danych osobowych związana z unijnym rozporządzaniem RODO, powodują, że zmiany w prawie to codzienność i pewna przyszłość, której jednostki samorządowe muszą stawić czoła. W dobie tak intensywnych zmian legislacyjnych, samorządy potrzebują kompleksowego wsparcia zarówno w postaci dostarczania informacji prawnej jak i narzędzi, niezbędnych do wdrożenia w życie nowych przepisów prawnych.

- Wysoki poziom kompetencji kadr samorządowych to gwarancja realizacji zadań i celów Urzędu. Firma Wolters Kluwer oferuje zintegrowane rozwiązania, które nie tylko podnoszą kompetencje merytoryczne, ale które przede wszystkim pomagają przejść przez cały proces zmiany prawnej. Pracownik ma poczucie bezpieczeństwa bo na każdym etapie swojej pracy otrzyma właściwą pomoc - mówiła Magdalena Sowula, Product Manager specjalizujący się w dostarczaniu produktów dedykowanych administracji samorządowej.

Wykorzystywanie programów zawierających specjalistyczną wiedzę, jak oferta LEX Administracja oraz programów narzędziowych jak oprogramowanie linii Program, LEX Edytor czy LEX Baza Dokumentów, umożliwia wprowadzenie ustandaryzowanego schematu działania pracownika samorządowego tj. "by dowiedzieć się więcej o zmianach w prawie, sięgam do kompleksowego wsparcia programu LEX Administracja, by wdrożyć nowe prawo, korzystam z pomocy narzędzi zintegrowanych z systemem LEX".

- W taki właśnie sposób firma Wolters Kluwer zabezpiecza swoich Użytkowników zintegrowaną ofertą. W momencie wejścia w życie przepisów wprowadzających nowe Prawo oświatowe, nasi Użytkownicy otrzymali m.in. harmonogramy działań krok po kroku, wzory dokumentów oraz bezpośrednią opiekę ekspertów w postaci Infolinii oświatowej i możliwości zadawania pytań w programie LEX. Wdrożenie reformy edukacji stało się łatwiejsze dzięki programom Iarkusz, Idziennik, Majątek Web czy systemom kadrowo-księgowym. Na koniec każdy Użytkownik mógł zbadać stopień zgodności z nowymi przepisami dzięki Listom pytań kontrolnych.
 

Zintegrowane rozwiązania Wolters Kluwer pomogą również przejść przez konieczność wdrożenia zapisów nowego unijnego rozporządzenia RODO w Urzędach - mówiła ekspert Magdalena Sowula.

Zintegrowane systemy prowadzą bez wątpienia do podnoszenia kompetencji pracowników zarówno tych merytorycznych jak i cyfrowych. W efekcie, przekłada się to na satysfakcję własną z osiągniętych wyników, a docelowo na wysoki poziom obsługi mieszkańców.
 

Firma Wolters Kluwer Polska była Partnerem tegorocznej, jubileuszowej edycji Forum.

Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie
LEX Administracja Samorządowa
Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów