- Jesteśmy dumni, że Warszawa wybrała właśnie nas. Ta data przejedzie do historii jako dzień w którym Warszawa dołączy do grona miast takich jak Amsterdam, Londyn, Mediolan, Tel Aviv, Kuala Lumpur czy Hong Kong, w których nasze autobusy wożą pasażerów od kilku lat. Jesteśmy przekonani, że 18 milionów kilometrów doświadczenia pozwoli nam dostarczyć elektryczne autobusy, które nie tylko spełnią wszystkie wymagania Warszawiaków, ale staną się również chlubą i wizytówką nowoczesnej, proekologicznej stolicy, mówi Piotr Dziwiszek, z Automotive Europe Corporation, przedstawicielstwa BYD w Polsce.

MZA w Warszawie ogłosiło przetarg na dostawę 10 autobusów elektrycznych 31 stycznia 2014 r. Oferenci propozycje przygotowywali do połowy marca. 18 marca natomiast, w siedzibie MZA nastąpiło oficjalne otwarcie ofert. Ostatecznie o zamówienie konkurowały dwie firmy tj. BYD oraz Solaris.

- Solaris ma świetny zespół i zapewne niejednokrotnie będziemy mieli przyjemność ze sobą konkurować, dodaje Piotr Dziwiszek.

Źródło: www.wnp.pl