Zdaniem wiceprezydenta Katowic Marcina Krupy inwestycja, realizowana przez firmę deweloperską Atal SA, świadczy przede wszystkim o rosnącej atrakcyjności i potencjale katowickiego rynku nieruchomości.

W czwartek inwestor zaprezentował szczegóły przedsięwzięcia, realizowanego u zbiegu ulic Francuskiej i Lotnisko w Katowicach - ok. 1,5 kilometra od ścisłego centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Muchowiec, a jednocześnie nieopodal służącej rekreacji Doliny Trzech Stawów i centrów handlowych.

Zakończenie pierwszego etapu inwestycji zaplanowano na drugi kwartał 2015 roku. Do tego czasu powstaną trzy budynki o wysokości od pięciu do dziewięciu kondygnacji, gdzie znajdzie się w sumie 236 mieszkań. Docelowo ułożonych kaskadowo budynków będzie dziewięć, a mieszkań 655. Zaplanowano też podziemne garaże i parkingi.

Inwestor, Atal SA, to firma deweloperska obecna na polskim rynku od ponad 20 lat. Specjalizuje się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, biurowych i handlowo-magazynowych w największych miastach w Polsce. Obecnie prowadzi 13 projektów inwestycyjnych m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie. Do tej pory deweloper sprzedał ponad 3,8 tys. mieszkań o powierzchni ponad 200 tys. m kw.