Zamawiający z województwa mazowieckiego rozstrzygnęli największą liczbę przetargów w branży IT w II kwartale 2017 r. (819). Pod tym względem kolejne miejsca zajmują woj. śląskie (268) i pomorskie (217). Najmniejszą liczbę rozstrzygnięć opublikowali organizatorzy przetargów z województwa opolskiego (34). 

Również w woj. mazowieckim rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę. Wyniosła ona 684 mln zł. Najniższa wartość dotyczy zamawiających z woj. świętokrzyskiego, w którym kwota ta opiewa na 3 mln zł. 

Zmniejszanie się ilości kontraktów w sektorze publicznym trwa od ubiegłego roku, co ma negatywny wpływ na sytuację branży informatycznej. Jak wiadomo, największymi odbiorcami produktów tego rynku, jak dotąd był sektor publiczny oraz branża medyczna. W obu tych przypadkach wydatki na cele informatyczne zostały obcięte. Przedstawiciele firm informatycznych wspominają, co prawda o ożywieniu, nie mniej jednak większość nowych kontraktów widoczna będzie na rynku dopiero w 2018 roku – mówi Renata Polisiakiewicz, ekspert współpracujący z Pressinfo.pl.

Cały raport dostępny jest TUTAJ >>>

Źródło: www.pressinfo.pl

 

Dowiedz się więcej z książki
Prawo zamówień publicznych. Zbiór przepisów
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł