Wcześniejszym wykonawcą była spółka Alpine, z którą we wrześniu 2011 r. zamawiający podpisał warty 141 mln zł kontrakt na budowę hotelu. Niestety z uwagi na złożenie przez austriacką spółkę wniosku o upadłość w czerwcu 2013 r., kontynuowanie budowy hotelu okazało się niemożliwe. Ogłoszono nowy przetarg, w którym na dokończenie budowy inwestor zamierzał przeznaczyć ok. 93 mln zł . Jednak oferta konsorcjum Porr Polska, Porr Bau, Teerag Asdag opiewała na wartość 143,46 mln zł, a konsorcjum Hochtief Polska, Warbud na aż 149,56 mln zł .

Pomimo, iż obydwa konsorcja zadeklarowały całkowite zrealizowanie przedsięwzięcia w ciągu raptem dziewięciu miesięcy, zamawiający podał, że nie jest w stanie zwiększyć budżetu. To właśnie stanowiło podstawę dla unieważnienia postępowania.

Hotel na Okęciu ma powstać na terenie dotychczasowego parkingu lotniska, w bezpośrednim sąsiedztwie terminala T2. Zgodnie z założeniami, obiekt ma mieć 16,7 tys. m kw. powierzchni użytkowej na co składać się będzie 225 pokoi, 5 sal konferencyjnych, restauracje, bar, basen, centrum fitness, SPA oraz wielopoziomowy parking. Operatorem hotelu będzie grupa hotelowa Renaissance należąca do Marriott International.

Źródło: www.wnp.pl