Bezpłatny e-book Najczęściej popełniane błędy w zakresie kontroli zarządczej w JST Pobierz e-booka
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Jest kontrakt na połączenie S17 z mostem przez Wisłę w Puławach

GDDKiA podpisała umowę na połączenie drogi S17 z mostem przez Wisłę w Puławach. Wybrany wykonawca zrealizuje inwestycję za kwotę ponad 233 mln zł - poinformowała Dyrekcja, oddział w Lublinie.

droga powiatowa
Autor: Robert Horbaczewski

Zwycięski wykonawca to konsorcjum Energopolu-Szczecin oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowych ze Zwolenia. O wyborze oferty najkorzystniejszej decydowała: cena (90 proc.), gwarancja (5 proc.) oraz termin realizacji (5 proc.).

Umowa przewiduje okres 34 miesiący na zaprojektowanie i budowę inwestycji oraz 10 lat gwarancji na wykonane prace. Ponadto, inwestycja będzie realizowana w trybie "projektuj i buduj".

- W ramach budowy dojazdu od węzła Kurów Zachód do mostu w Puławach o łącznej długości ok. 11,8 km zostanie dobudowana druga jezdnia do istniejącej (na odcinku ok. 1,3 km) wraz z wiaduktem nad linią kolejową oraz odcinek nowej trasy (ok. 10,5 km). Powstaną m.in.: dwa węzły, dwa skrzyżowania na prawe skręty (wjazd/zjazd na/z drogę ekspresową), cztery wiadukty drogowe, trzy mosty w ciągu drogi ekspresowej, przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego - podano w komunikacie.

Budowa dojazdu do mostu w Puławach stanowi trzecią część przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S17 Garwolin – Kurów. Kierowcy powinni skorzystać z nowej trasy w połowie 2018 r.

Źródło: www.gddkia.gov.pl

Polecamy prawnicze książki samorządowe