Władze miasta tę inwestycję chcą zrealizować z partnerem prywatnym, który po wybudowaniu parkingów będzie zarabiać na ich eksploatacji. W rozmowy na temat budowy parkingów zaangażowało się pięć firm tj. Budimex, Strabag, konsorcjum NDI, Immo Park Gdańsk i Mostostal Concession. Zapropnowano pięć lokalizacji. W trakcie negocjacji ustalano warunki realizacji inwestycji i współpracy.

Ostatecznie ofertę złożyła tylko spółka Immo Park, która zaproponowała dwa miejsca m.in przy Podwalu Przedmiejskim oraz przy Podwalu Staromiejskim. Jak wyliczył inwestor to przedsięwzięcie pochłonie ok. 97,9 mln zł. Umowa miałaby obowiązywać przez 40 lat, po tym czasie parkingi będą zarządzane przez miasto. Inwestor oczekuje od gminy dopłaty w wysokości 74,3 mln zł. Obecnie oferta będzie analizowana, przede wszystkim pod kątem tego czy miasto na to stać.

- Zaproponowany okres koncesji wydaje się rozsądny. Oczekiwana dopłata jest trochę większa niż się spodziewaliśmy. Liczba miejsc postojowych, wraz z tymi, które powstaną w ramach budowy Forum Radunia, rozwiązałaby problem parkowania w Śródmieściu - mówi Andrzej Bojanowski, wiceprezydent Gdańsk.

Cały artykuł dostępny jest tu >>>>>>

Źródło: trojmiasto.gazeta.pl