Budową odcinka obwodnicy Olsztyn Południe – Olsztyn Wschód zainteresowanych było 9 wykonawców. Wartość ofert wahała się od 548,9 mln zł do 1,2 mld zł. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Budimex z ceną 913 mln zł, terminem realizacji 28 miesięcy i okresem gwarancji 10 lat. Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.

O wyborze wykonawcy zadecydowały trzy kryteria oceny ofert: cena (90 proc.), termin zakończenia zadania (5 proc.) oraz okres gwarancji (5 proc.). Podpisanie umowy nastąpi prawdopodobnie w I kwartale 2016 r.

- Odcinek obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S51 będzie miał długość 14,7 km Stanowić będzie obejście miasta od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód. Droga zlokalizowana na terenie Olsztyna i gmin Stawiguda, Purda, Barczewo ominie miasto od południowego wschodu. Przebiegać będzie od drogi S51 w sąsiedztwie miejscowości Tomaszkowo poprzez okolice  miejscowości Bartążek, Szczęsne, Klebark Mały do drogi nr 16 na wysokości ogródków działkowych na Wójtowej Roli - podano również.

Budowa obwodnicy Olsztyna poprawi układ drogowy i warunki transportowe Olsztyna i okolic, co zwiększy atrakcyjność regionu i umożliwi szybszy rozwój gospodarczy.

Źródło: www.gddkia.gov.pl

Dowiedz się więcej z książki
Prawo zamówień publicznych. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł