Powołując się na źródło zbliżone do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, "DGP" wskazuje, iż tylko kilka postępowań może zostać ogłoszonych w najbliższych miesiącach. Pozostałe zadania mają trafić na listę rezerwową, której wykonanie zostało postawione pod znakiem zapytania. Aktualnie resort przeprowadza aktualizację planów związanych z inwestycjami drogowymi, które mają zostać przeprowadzone do 2025 r.

Inwestycje, które na pewno zostaną przeprowadzone to budowa drogi Via Baltica z Ostrowi Mazowieckiej do Łomży, trasy od Bolkowa do granicy z Czechami oraz autostrady między Piotrkowem Trybunalskim a Częstochową. Wstrzymane zostało natomiast postępowanie obejmujące drogę od Trójmiasta do Koszalina. Podsekretarz stanu Jerzy Szmit sam wskazał, iż na inwestycję może zabraknąć środków w Krajowym Funduszu Drogowym. Resort infrastruktury i budownictwa unieważnił również przetarg na zachodnią obwodnicę Łodzi ze względu na oferty przekraczające znacznie budżet wyznaczony zamawiającemu na realizację zadania.

Jak czytamy w "DGP" do 2025 r. nie zostaną zrealizowane takie inwestycje jak droga z Koszalina do Poznania, Via Carpatia na północ od Lublina, czy też trasa z Piotrkowa do Stalowej Woli przez Kielce oraz droga z Piotrkowa do Radomia. Na chwilę obecną w Krajowym Funduszu Drogowym brakuje aż 50 mld zł do zrealizowania wszystkich zaplanowanych inwestycji.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Dowiedz się więcej z książki
Europejskie prawo zamówień publicznych. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł