- Choć „Małopolska Niania” to projekt pionierski wierzę, że przy ścisłej współpracy z lokalnymi samorządami odniesie sukces, a mieszkańcy regionu otrzymają realną pomoc i wsparcie, którego tak potrzebują – mówi Jacek Krupa marszałek województwa małopolskiego.

Rodzice, którzy skorzystają z programu - na zatrudnienie niani przez 10 miesięcy otrzymają 1500 zł/mc (niezależnie od liczby dzieci), gdzie 1000 zł pochodzić będzie z budżetu województwa, a 500 zł pokryją środki gminy.

Warunkiem koniecznym otrzymania wsparcia jest aktywność zawodowa rodziców. O udział w programie mogą starać się wszyscy rodzice, bez względu na sytuację osobistą tj. samotnie wychowujący dzieci oraz pozostający w związkach nieformalnych. O tym, kto będzie miał pierwszeństwo w otrzymaniu świadczenia, zdecydują gminy. Mogą one wziąć również pod uwagę kryterium dochodowe.

Pilotaż „Małopolskiej Niani” łącznie będzie kosztować 750 tys. zł z czego 500 tys. zł sfinansuje województwo Małopolskie, a 250 tys. wyłożą samorządy. Nabór gmin do programu odbędzie się w II kwartale 2017 r., natomiast pierwsze świadczenia zostaną wypłacone w drugim półroczu.

(www.malopolska.pl)

 

Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie
LEX Omega Administracja Samorządowa
Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów