ZNP: reforma mści się na nauczycielach i rodzicach
Nauczyciele, rodzice i samorządowcy są ofiarami nieprzemyślanej decyzji o powrocie do przepisów o obowiązku szkolnym siedmiolatków - uważa ZwiązekNauczycielstwa Polskiego.
Wycofanie reformy obowiązku szkolnego dla sześciolatków dezorganizuje system oświaty i wychowania przedszkolnego - podkreślają związkowcy w komunikacie na swojej stronie internetowej. Ich zdaniem nowelizacja negatywnie odbija się na funkcjonowaniu całego systemu: przerzuca odpowiedzialność za reformę na rodziców i nauczycieli oraz powoduje chaos organizacyjny. Przejawem tego ostatniego jest - zdaniem związkowców - niedostosowanie podstaw programowych i podręczników do potrzeb pierwszoklasistów.
""Ofiarami politycznej decyzji wprowadzenia obowiązku szkolnego od siódmego roku życia są dziś zdezorientowani rodzice, samorządy pozostawione same sobie, nauczyciele zagrożeni utratą pracy, a przede wszystkim dzieci uczestniczące w tym nieprzemyślanym eksperymencie przeprowadzanym pod hasłem <







