W swoim apelu związkowcy odnoszą się m.in. do nagłośnionych ostatnio spraw nauczycielki ze szkoły w Szczodrem i regulaminu szkoły w Legnicy.

Z przykrością obserwujemy, jak media od kilku dni kreują niekorzystny wizerunek nauczycieli, mówiąc o grupie pedagogów w kontekście dwóch powyższych spraw.

Obie te sytuacje są bulwersujące i nigdy nie powinny mieć miejsca. Zachowanie nauczycielki oceniamy jako skandaliczne. Regulamin w legnickiej podstawówce godzi w godność uczniów i powinien być natychmiast usunięty. W tych i podobnych przypadkach sprawy powinny być dogłębnie wyjaśnione - czytamy na stronie ZNP.

Związek zwraca uwagę, że w Polsce mamy 39 tys. szkół i ponad 600 tys. nauczycieli, dlatego nie można patrzeć na całe środowisko przez pryzmat kilku skandalicznych zachowań, które nie powinny mieć miejsca.

Jako największy i najstarszy związek zawodowy nauczycieli nie zgadzamy się na deprecjonowanie pracy, dorobku i statusu społecznego polskich nauczycieli! - apeluje ZNP.

Opracowanie: Agnieszka Kwiatkowska

Źródło: www.znp.edu.pl

ID produktu: 40444821 Rok wydania: 2015
Autor: Lidia Marciniak
Tytuł: Odpowiedzialność porządkowa a odpowiedzialność dyscyplinarna nauczycieli. Prawo oświatowe w pytaniach i odpowiedziach>>>