-  Gdybym miała więcej czasu zdecydowałabym przygotować się z państwem nowy projekt. Nie mam tego czasu. Nie ma sensu otwierać dyskusji w czasie, gdy nawet przecinki będą upolitycznione – dodała Joanna Kluzik-Rostkowska w wystąpieniu na odbywającym się w Łodzi IX Kongresie Zarządzania Oświatą.
Minister edukacji narodowej przedstawiła uczestnikom również priorytety resortu na najbliższy czas: aktywizacja szkolnictwa zawodowego, poprawa nauczania matematyki, przeciwdziałanie przemocy w szkole.
- Szczegóły propozycji dotyczących szkolnictwa zawodowego przedstawimy wkrótce. Jednak już teraz proszę dyrektorów szkół zawodowych, aby się z nimi zapoznali. Będziemy czekać na informacje zwrotne od państwa – powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska. - Chcemy dużą wagę przyłożyć do matematyki. Matura poszła kiepsko. W przyszłym roku nie będzie łatwiej. Wiele zależy od waszego wsparcia. Chcemy Państwu także pomóc w radzeniu sobie z przemocą w szkole. Przygotowujemy pakiet dobrych praktyk, chcemy uruchomić infolinię – dodała minister.

Polecamy: sesja poświęcona kształceniu zawodowemu oraz dostosowaniu edukacji do rynku pracy będzie jednym z elementów Kongresu Edukacja i Rozwój: http://kongres-edukacja.pl/program_kongresu,5,p,2.html>>>