Kwota dofinansowania to od 225 zł do 770 zł. Uzyskanie takiej pomocy przewiduje projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. – „Wyprawka szkolna” oraz rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.
– Z pewnością spowoduje to wzrost liczby uczniów, którym przyznane będzie dofinansowanie. Jest to jednak dalej dość niska kwota, dlatego nie będzie on znaczący – mówi  "DG{Kwota dofinansowania to od 225 zł do 770 zł. Uzyskanie takiej pomocy przewiduje projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. – „Wyprawka szkolna” oraz rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.
– Z pewnością spowoduje to wzrost liczby uczniów, którym przyznane będzie dofinansowanie. Jest to jednak dalej dość niska kwota, dlatego nie będzie on znaczący – mówi "DGP" Janusz Kaps, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej.
Konkretne kwoty uzależnione są od tego, do której klasy idzie uczeń: drugoklasista otrzyma 225 zł, szóstoklasista 325 zł, uczeń trzeciej klasy liceum czy technikum do 445 zł.

Polecamy: Prawie 500 tys. uczniów skorzysta z programu "Wyprawka szkolna"