W poniedziałek, 21 sierpnia br. odbyła sią konferencja dyrektorów szkół katolickich, która corocznie ma miejsce przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego na Jasnej Górze.

Wiceminister edukacji poinformował m.in. uczestników spotkania, że zakończyły się konsultacje publiczne nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego dla 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5–letniego technikum oraz 2-letniej branżowej szkoły II stopnia. Przypomniał także, że nowa podstawa obowiązywać będzie od roku szkolnego 2019/2020.

Podczas konferencji uczestnicy rozmawiali również o obecnych wyzwaniach dla szkół katolickich oraz planach na najbliższą przyszłość. Gościem spotkania był także abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

W Polsce działa 608 szkół katolickich, w których uczy się około 60 tysięcy uczniów. Szacuje się, że 2/3 szkół prowadzą diecezje, parafie lub zgromadzenia zakonne. Pozostałe należą do stowarzyszeń i fundacji, wśród których jednym z największych jest Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców.
Organizatorem konferencji na Jasnej Górze była Rada Szkół Katolickich.

Czytaj: Od 1 września duże zmiany w prawie oświatowym>>