- Naszym celem jest otwieranie kierunków, które przyciągnęłyby młodych do szkół zawodowych i dały im w przyszłości pracę - mówi Anna Glegoła, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych. - Bierzemy pod uwagę, że w naszym mieście ma powstać lotnisko i na nim mogliby szukać zatrudnienia. Zdajemy sobie jednak sprawę, że liczba etatów będzie tam ograniczona. Ludzie są jednak teraz bardzo mobilni i z uzyskanym u nas wykształceniem mogą szukać zajęcia w innych częściach kraju - dodaje.
Przyszli technicy będą uczyć się przepisów dotyczących obsługi urządzeń przeładunkowych i posługiwania się dokumentacją techniczną.
- Absolwenci tego kierunku mogą w przyszłości być zatrudnieni nie tylko w terminalach lotniczych, ale też samochodowych, kolejowych oraz portach morskich, rzecznych czy przedsiębiorstwach transportowo-spedycyjnych - wymienia dyrektorka. Więcej>>
W Radomiu powstają profile przystosowane do potrzeb lotnictwa
Radomskie szkoły chcą kształcić specjalistów, którzy zajmowaliby się obsługą lotnictwa. W tym celu powstały profile kształcące techników eksploatacji portów i terminali oraz przyszłych mechaników lotniczych - informuje Gazeta Wyborcza.