BEZPŁATNY E-BOOK KSeF w usługach prawnych - pytania i odpowiedzi
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Tysiąc złotych więcej na ucznia w małej szkole

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego przyjęła projekt podziału subwencji oświatowej na 2015 r. Zaplanowano podwyżki dla najmniejszych szkół - dostaną o tysiąc złotych więcej na każdego ucznia.

Jak wylicza "Rzeczpospolita", szkoły, w których uczy się mniej niż 70 uczniów, dostaną więcej pieniędzy na każdego podopiecznego.
- Te zmiany uwzględniają nasze propozycje, czekamy teraz na dokładne wyliczenia, jakie będą rzeczywiste skutki finansowe tych modyfikacji – mówił "Rz" Marek Olszewski, wiceszef Związku Gmin Wiejskich.

Związkowcy o budżecie na 2015 r.: czeka nas kolejny rok bez pieniędzy na oświatę>>

Zmianami w rozliczaniu subwencji oświatowej nie są natomiast zachwyceni związkowcy, którym nie podoba się zmiana dotycząca pięniędzy dla niesamorządowych szkół.
– Subwencja ma pokrywać koszty oświaty na terenie gminy. Jakie ma znaczenie, kto tę szkołę prowadzi? - odpowiada na zarzuty ZNP Olszewski.

Źródło: "Rzeczpospolita", stan z dnia 27 października 2014 r.

Większa subwencja dla gmin, które nie prowadzą żadnej szkoły>>

Polecamy książki oświatowe