Jak mówił minister Przemysław Czarnek program przyygotowany przez rektorów Akademii Wychowania Fizycznego z całej Polski, przewiduje przeszkolenie wszystkich nauczycieli wf-u i nauczania wczesnoszkolnego, żeby lekcje wf-u były jak najbardziej efektywne z uwagi na słabszą kondycję fizyczną dzieci po nauce zdalnej.

Ćwiczenia, badania okulistyczne, dodatkowe zajęcia - sposób MEN na koronawirusa>>

 

Dostępne również materiały

Uzyska on także dostęp do niezbędnych materiałów związanych z udziałem w szkoleniu. Pierwsze zajęcia w ramach projektu odbędą się już na przełomie maja i czerwca br. Do tej pory, w ramach rejestracji wstępnej, do programu zgłosiło się 38 826 nauczycieli. Teraz będą oni wybierać konkretny termin szkolenia. Ci nauczyciele, którzy do tej pory nie zgłosili się na szkolenie, mogą to nadal zrobić. Rekrutacja trwa do końca roku szkolnego.

Na zajęciach nauczyciele pod okiem najlepszych specjalistów z akademii poznają m.in. metody przeciwdziałania skutkom: hipokinezji – bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym pojawiającym się po przebyciu COVID-19.  Zajęcia będą obejmowały też aspekt psychologiczny. Prowadzący opowiedzą o konsekwencjach psychicznych nauczania zdalnego, metodach tworzenia motywacyjnego klimatu na zajęciach ruchowych, budowania relacji społecznych czy pokonywania barier aktywności fizycznej.