Do Edu Trendy 2012 zostało już niewiele czasu - odbędzie się w dniach 27-28 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Będzie to największe tego rodzaju wydarzenie, w którym wezmą udział polscy i zagraniczni eksperci w dziedzinie oświaty. Wiele atrakcji dostępnych będzie bezpłatnie - w Strefie Targów Edu Trendy 2012.
Odwiedzający tę strefę będą mogli uzyskać praktyczne wskazówki ekspertów - m.in. z ministerstwa edukacji oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.
Wystąpienia specjalistów dotyczyć będą wielu kwestii ważnych dla rozwoju oświaty i związanych z pracą nauczycieli i dyrektorów szkół, takich jak: niebieskie karty, wykorzystanie nowoczesnych technologii, nowe regulacje dotyczące nadzoru pedagogicznego, czy też problemy związane z pójściem sześciolatków do pierwszej klasy.
Tę ostatnią kwestię, bardzo ważną z punktu widzenia celów, jakie postawiło sobie w tym roku szkolnym ministerstwo edukacji, szczegółowo przedstawi Iwona Konopka z ORE. Opowie ona o obecnym stanie prawnym i o planach na przyszłość, a także o tym, jakie kroki powinny podjąć placówki i nauczyciele, by przygotować się na skuteczne wdrożenie obniżenia wieku rozpoczęcia nauki w szkole.
Znaczna część wystąpień poświęcona zostanie cyfryzacji szkół i nowym metodom prowadzenia zajęć, których stosowanie umożliwi nauczycielom sprzęt otrzymany w ramach programu "Cyfrowa szkoła". Wszyscy goście Strefy Targów będą mogli obejrzeć przykładową lekcję przeprowadzoną przy pomocy multimedialnych narzędzi. Poznają także szczegóły Programu eTwinning, umożliwiającego współpracę pomiędzy szkołami w całej Europie przy pomocy wspólnej platformy, do której zyskają dostęp nauczyciele biorący udział w programie.

Swoje wnioski dotyczące cyfryzacji szkół przedstawi także Grainne Phelan z irlandzkiego oddziału Google.
- Rozwój technologiczny odmienił oblicze edukacji i możemy obserwować prawdziwą rewolucję w nauczaniu online. - mówi prelegentka - Jakie wyzwania rodzi dla szkół cyfryzacja? Jak szkoły mogą radzić sobie z tak gwałtownym postępem technologicznym? - pyta i jednocześnie zapowiada, że postara się na te pytania odpowiedzieć na spotkaniu w ramach Edu Trendy 2012
Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję osobiście poznać Lucynę Bojarską, autorkę bestsellerów: "Od walenia po łapach do zmarszczenia brwi czyli o środkach dyscyplinujących w szkole", "Belfer na huśtawce. O autorytecie nauczyciela", która która spotka się z uczestnikami EDU Trendy i będzie podpisywała swoje książki. Autorka w ramach Strefy Konferencji i Warsztatów wygłosi także prelekcję na temat autorytetu nauczyciela (o jej wystąpieniu szerzej pisaliśmy tutaj).  Na uczestników Strefy Targów czekają także konkursy i wiele innych atrakcji. Ich głosy zadecydują również, kto zostanie zwycięzcą w plebiscycie „Diamenty Oświaty", w którym przyznane zostaną wyróżnienia w aż trzech kategoriach:
- nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji;
- nowoczesne technologie i narzędzia dla edukacji;
- nowoczesne wyposażenie placówek edukacyjnych.
Każdy uczestnik otrzyma książkę „Status Dyrektora Szkoły. Poradnik dla samorządów i dyrektorów szkół”, która szczegółowo omawia zagadnienia związane z wymaganiami prawnymi stawianymi przed kandydatami na stanowisko dyrektora szkoły, procedurą powierzania stanowiska dyrektora, oceny pracy oraz awansu zawodowego. 
Pełny program oraz warunki uczestnictwa w Strefie Targów dostępne na stronie internetowej Edu Trendy 2012>>

EDU Trendy 2012 to najważniejsze spotkanie profesjonalistów edukacyjnych oraz osób szukających rozwiązań poprawiających jakość i efektywność systemu oświaty. Jego organizatorami są Wolters Kluwer Polska, wydawca czasopisma "Dyrektor Szkoły", i firma redNet Media. Impreza odbędzie się w dniach 27-28 września 2012 r. w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Pełne informacje oraz formularz zapisów dostępne tutaj>>