- Celem „Rekordu dla Niepodległej” jest wspólne zaśpiewanie czterozwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą. Akcja odbędzie się w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 - informuje Anna Ostrowska, rzeczniczka MEN.

 

Szkoły i przedszkola nie będą pracować 12 listopada>>

 

To nie jest jedyna inicjatywa zorganizowana na stulecie odzyskania niepodległości. MEN zachęca wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie poetyckim oraz quizie wiedzy “Myśmy wciąż do Niepodległej szli...”, ogłoszonym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby wziąć udział w quizie, trzeba zgłosić się do 9 listopada 2018 r.

Jak podaje resort edukacji, zakres tematyczny quizu obejmuje całość dziejów Polski ze szczególnym uwzględnieniem dróg do odzyskania niepodległości w XIX i XX wieku oraz zagadnień dotyczących literatury i sztuki polskiej w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Natomiast wiersz powinien dotyczyć dążenia Polaków do niepodległości i wolności.

 

 

 

Konkursy są adresowane do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, w tym uczniów szkół artystycznych, z terenu całej Polski. Na najlepszych czeka etap finałowy oraz gala wręczenia nagród w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Dla zwycięzców przygotowano nagrody o łącznej wartości 50.000 złotych.

 

Więcej przydatnych materiałów znajdziesz w SIP LEX:

Wykonywanie pracy w handlu w niedziele a odpoczynek dobowy >

Ustalanie nominalnego czasu pracy >

Kontrola PIP w zakresie czasu pracy, urlopów i działalności socjalnej >

Praca w dniu wolnym od pracy a nadgodziny >