Najwięcej uczestników zgromadziła ubiegłoroczna 47. Międzynarodowa Olimpiada Fizyczna w Zurichu, w której startowało w sumie 450 uczniów z 90 krajów oraz 57. Olimpiada Matematycznej w Honkongu (600 uczestników z 11 krajów). Na pierwszej z nich polscy uczniowie zdobyli jeden srebrny medal i trzy brązowe, na drugiej wywalczyli cztery medale i dwa honorowe wyróżnienia.
Wysokie miejsca medalowe uczniowie z Polski zdobyli także na Mistrzostwach Rumunii w Matematyce, Europejskiej Olimpiadzie Matematycznej dla Dziewcząt oraz Polsko-Czesko-Słowackich Zawodach Matematycznych.
Złoty i srebrny medal oraz dwa brązowe polscy uczniowie przywieźli z 23. Olimpiady Informatycznej Krajów Europy Środkowej CEOI. Z kolei na 27. Zawodach Matematycznych Państw Bałtyckich w Finlandii licealiści z Gdyni, Rzeszowa, Szczecina, Tarnowa i Krakowa drużynowo wywalczyli I miejsce.