Czy protokół z rekrutacji dzieci do przedszkola powinien być sporządzany po całkowitym zakończeniu rekrutacji, czy też powinny być sporządzane protokoły po każdym etapie, np. po zakwalifikowaniu dzieci, po przyjęciu dzieci, po rekrutacji uzupełniającej?
Czyli protokół wobec tego ma być jeden, ale ujmujący wszystkie etapy, czy też kilka?
 
Komisja rekrutacyjna w przedszkolu sporządza jeden protokół postępowania rekrutacyjnego. Z ewentualnego postępowania uzupełniającego, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, analogicznie również sporządzony zostaje protokół komisji rekrutacyjnej.
 
Uzasadnienie
Na podstawie art. 20zb ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty jednym z zadań powołanej przez dyrektora przedszkola komisji rekrutacyjnej jest sporządzenie protokołu postępowania rekrutacyjnego.
Protokół komisji rekrutacyjnej jest sprawozdaniem z przebiegu czynności związanych z:
- weryfikacją złożonych wniosków,
- ustaleniem wyników postępowania rekrutacyjnego i podaniem do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych,
- ustaleniem i podaniem do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
Protokół postępowania rekrutacyjnego zostaje sporządzony przez komisję w terminie np. 7 dni od zakończenia obrad. Protokół podpisują wszyscy członkowie komisji.
 
Zobacz: "Ustawa rekrutacyjna": na nieprzyjęcie dziecka do przedszkola można się poskarżyć do sądu