Przez niejasne przepisy może zabraknąć ośrodków dla trudnej młodzieży
Młodzieżowe ośrodki wychowawcze mogą zostać pozamykane przez nową interpretację przepisów ws. subwencji oświatowej - alarmuje Rzeczpospolita.

– Część placówek może zniknąć z edukacyjnej mapy Polski – zauważył poseł Dariusz Piontkowski na środowym posiedzeniu sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.
Chodzi o interpretację regulacji ws. wyliczania subwencji oświatowej dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych. Izby skarbowe uznały, że wiele placówek dostało zawyżone kwoty - dotyczy to aż 71 publicznych i 23 niepublicznych ośrodków.
Autor:





