- Znajdź właściwy arkusz egzaminacyjny, a w języku obcym – również nagranie. Zapisz materiały na dysku komputera. Rozwiązuj zadania na ekranie komputera albo wydrukuj arkusz. Pracuj tak długo, jak wskazano na pierwszej stronie arkusza. Pracuj samodzielnie. Nie ściągaj. Egzamin próbny to szansa na sprawdzenie twoich możliwości. Zapisz rozwiązania w sposób ustalony przez nauczyciela. Wyślij rozwiązania nauczycielowi w uzgodniony sposób. Czekaj na wynik i informację zwrotną" – radzi uczniom VIII klas CKE.

 

CKE udostępni materiały do próbnego egzaminu ósmoklasisty>>

 

Zasady oceniania w SIO

Publikowane materiały obejmują zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

 

 

 

Daty publikacji na stronach CKE oraz OKE w następujących terminach:

  • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

 

Czytaj w LEX: Zdalne nauczanie w szkołach i placówkach w dobie koronawirusa >

 

Zasady oceniania trafią do dyrektorów szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej, to dyrektorzy zdecydują, jak przekazać je nauczycielom. Uczniowie mają rozwiązać test w czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np. w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania; na wydruku, korzystając z "zeszytu rozwiązań", który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu); na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.  Już  8 kwietnia zasady oceniania zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE. Strona CKE nie wytrzymała obciążenia i część uczniów miała problemy z pobraniem plików, łatwiej je było pobrać ze stron internetowych okręgowych komisji.