– Naszym wielkim obowiązkiem jest stworzenie ram działania państwa polskiego w sensie instytucjonalnym i edukacyjnym, tak aby realizowana była polityka historyczna z prawdziwego zdarzenia – podkreślił Prezydent RP.
Zdaniem Prezydenta Andrzeja Dudy niedopuszczalne jest ograniczanie lekcji historii w szkołach.
– To jest nie tylko podcinanie korzeni polskiej polityki historycznej, ale przede wszystkim podcinanie korzeni polskiego społeczeństwa i narodu – podkreślił Andrzej Duda. Dodał, że nie zbuduje się młodych pokoleń, przywiązanych do swojej ojczyzny, jeżeli młodzi ludzie nie będą dumni z tradycji swojego państwa.
Narodowa Rada Rozwoju to gremium konsultacyjno-doradcze ustanowione przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. Głównym celem NRR jest stworzenie płaszczyzny dla debaty programowej na temat rozwoju Polski i wypracowanie stanowiska wykraczającego poza horyzont bieżącej polityki.
Zadaniem Rady jest także formułowanie celów strategicznych oraz metod ich osiągnięcia poprzez analizowanie sytuacji w kluczowych dziedzinach funkcjonowania państwa. Istotną kwestią jest także definiowanie wyzwań i wskazywanie zagrożeń w perspektywie przyszłości Polski. Jako forum konsultacyjne Rada będzie przygotowywać dla Prezydenta RP opinie, ekspertyzy, a także założenia merytoryczne do prezydenckich projektów ustaw.

Prezydent zapowiada aktywną politykę historyczną>>

Dowiedz się więcej z czasopisma
Dyrektor Szkoły
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł