-  Ma to przywrócić zaufanie rodziców do szkół. Dzięki temu będą wiedzieli, że w placówkach, do których uczęszczają ich dzieci, nie odbywa się, na przykład pod pretekstem zajęć z profilaktyki HIV, akcja ich seksualizacji – tłumaczy „Rz" Jacek Sapa, prezes CWIŻR.
Programowi patronuje biskup Henryk Hoser, a realizować go będą CWIŻR oraz powiat wołomiński.
Nadawanie certyfikatów odbędzie się 25 marca w Zielonce. W uroczystości weźmie udział ks. abp Henryk Hoser, starosta wołomiński Piotr Uściński oraz przedstawiciel Centrum Życia i Rodziny - informuje portal zyciepw.pl.
Jak tłumaczą pomysłodawcy, celem akcji jest wprowadzenie do jak największej liczby szkół prorodzinnych programów edukacyjnych, promujących małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety, profilaktykę uzależnień i walkę z wszelkimi patologiami życia społecznego, wychowanie do miłości, wierności i odpowiedzialności.
– „Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”, dlatego podejmijmy trud i zadbajmy o wychowanie młodego pokolenia, o przyszłość naszych dzieci i całego polskiego społeczeństwa. - tłumaczy Piotr Uścicki. Więcej>>

Źródła: "Rzeczpospolita", zyciepw.pl, stan z dnia 17 marca 2014 r.

Polecamy: Szkoła utrwala stereotypy

Więcej o sporze na temat gender pisaliśmy tutaj oraz w czasopismach: "Dyrektor Szkoły" i "Przed Szkołą".