Jak przypomina resort edukacji, w dniach 30 maja – 6 czerwca 2015 r. w 3276 miastach i miejscowościach po raz 14. odbędzie Ogólnopolski Tydzień Czytania, największe doroczne święto kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
Tegoroczny  tydzień czytania odbywać się będzie pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach”.
14.OTCD zostanie zainaugurowany podczas Nocy Bibliotek, organizowanej 30 maja w bibliotekach publicznych i szkolnych w całym kraju. Noc Bibliotek – I wydanie krajowe pod hasłem „Groza nie czytać” to wspólne przedsięwzięcie m.in. Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytutu Książki.

Czytaj: Prawie 14 proc. piętnastolatków w ogóle nie czyta książek>>>

Honorowy patronat nad XIV OTCD oraz nad Nocą Bibliotek objęli: minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Małgorzata Omilanowska oraz dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski.
Jak podkreślają organizatorzy akcji, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty wszystkie biblioteki publiczne i szkolne biorące udział w akcji „Noc Bibliotek” otrzymają bezpłatny dostęp do filmu animowanego dla dzieci „Sekret Eleonory” i będą mogły zorganizować projekcję dla swoich czytelników. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości!
Szczegółowe informacje i rejestracja do akcji Noc Bibliotek: www.calapolskaczytadzieciom.pl i www.nocbibliotek.org
W imprezie otwierającej Noc Bibliotek i będącej jednocześnie inauguracją XIV OTCD weźmie udział wiceminister edukacji Ewa Dudek. Spotkanie odbędzie się w sobotę (30 maja) w Bibliotece Narodowej w Warszawie. To tam, o godz. 19.00 rozpocznie się wspólne odczytywanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima, która jest tradycyjnym sygnałem rozpoczęcia Tygodnia Czytania w całym kraju.