W lutym kierownictwo PiS zaakceptowało program Nowy Ład. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, program zawiera przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii.

 

Nowy Ład w edukacji

- Bardzo duża część poświęcona jest edukacji właśnie i nowym rozwiązaniom w edukacji w perspektywie kolejnych lat, nowym inwestycjom w edukacji, ale (...) zaczekajmy na to, aż pan premier wraz z panem prezesem i czołowymi politykami Prawa i Sprawiedliwości ogłoszą to oficjalnie, wtedy, gdy to ogłoszenie nastąpi. Nie chciałbym tutaj uprzedzać faktów, ale zapewniam państwa, że edukacja, nauka, szkolnictwo wyższe to są obszary, w których naprawdę będziemy mieli wiele nowości. Bardzo dobrych nowości, z których będziemy się cieszyć - mówił Przemysław Czarnek w wywiadzie dla Polskiego Radia.

 

 


 

Zgodnie z zapowiedzią, Nowy Ład, czyli program partii na czas po epidemii koronawirusa, ma składać się z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025 i Złota jesień życia.

Według zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, program Nowy Polski Ład będzie zawierał przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. Jak informował premier, w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.