Do udziału zapraszają Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej i Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia. Podczas spotkania odbędzie się prezentacja ogólnopolskiego projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej skierowanego do uczniów i nauczycieli wszystkich poziomów szkół.

 

Projekt jest realizowany we Wrocławiu od 5 lat, jednak w nadchodzącym roku szkolnym jego oferta
zostanie znacznie wzbogacona.
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to ogólnopolski projekt realizowany w 26 miastach pod patronatem
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Polskiego Instytutu Sztuki
Filmowej i wojewódzkich kuratorów oświaty. 
W ramach projektu nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl i od października do czerwca raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina na film. Przed każdym filmem odbywa się prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu. Pedagodzy otrzymują także interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy etc.) do wykorzystania w szkole. Po seansie najmłodsi uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach lub konkursach plastycznych, natomiast starsi - w dyskusjach dla chętnych.

 

Prezentacja akcji odbędzie się  we Wrocławiu 20 czerwca 2012 o godzinie 13:00 w kinie Helios Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19A-21, sala 9). W spotkaniu może wziąć udział dyrektor oraz dwóch nauczycieli z każdej szkoły. Wymagane jest potwierdzenie przybycia w terminie do 15 czerwca. Można to zrobić wysyłając maila „Wrocław 20.06” z imieniem i nazwiskiem, funkcją lub przedmiotem nauczania oraz nazwą szkoły na adres kontakt@nowehoryzonty.pl.