Minister Szumilas podziękowała nauczycielom za zaangażowanie, podkreślając, że kończący się w piątek rok szkolny był czasem wdrażania ważnych zmian w polskich szkołach. Za ciężką pracę podziękowała w szczególności nauczyciolom gimnazjów, dla których rok ten był wyjątkowo trudny ze względu na wprowadzenie nowej formuły egzaminu gimnazjalnego. 
"Wszystkim nauczycielom gratuluję odniesionych w mijającym roku sukcesów pedagogicznych, a w wszystkim pozostałym pracownikom szkół dziękuję za pracę na rzecz uczniów i wychowanków" - napisała w liście minister edukacji. 
Uczniom życzyła bezpiecznych, zdrowych, ale udanych i pełnych wrażeń wakacji. Z pełną treścią listu minister edukacji można zapoznać się tutaj>>
Wakacyjne życzenia zamieścił na swojej stronie również minister kultury i dziedzictwa narodowego, Bogdan Zdrojewski, któremu podlegają szkoły artystyczne. 
"Z dumą mogę stwierdzić, że był to rok sukcesów dydaktycznych, wychowawczych i artystycznych. Jestem ogromnie rad, że uczniowie mają dobre wyniki w nauce, a także znaczne osiągnięcia artystyczne." - napisał w liście, gratulując uczniom, nauczycielom i rodzicom sukcesów, jakie odnieśli w minionym roku szkolnym. Całość listu ministra dostępna tutaj>>