Zorganizowane w czwartek  8 października spotkanie, skierowane do nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, przygotowały Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Konferencja została zorganizowana w ramach projektu Scientix. Minister edukacji narodowej objęła ją honorowym patronatem.

– Według ostatnich badań Instytutu Badań Edukacyjnych nauczyciele wczesnoszkolni mają problem z matematyką. Nieschematyczne rozwiązania nie są przez wszystkich akceptowane. Musimy umieć pomóc tym nauczycielom – powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska. – Miejcie w sobie tyle luzu, ile chcecie. Jeśli w tym luzie przeszkadzają Wam nasze przepisy, to może mogę pomóc? – dodała.

Głównym celem konferencji była praktyczna prezentacja innowacyjnych rozwiązań w zakresie nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, a także integracja środowiska nauczycieli tych przedmiotów.

– Bąbel matematyczny w Bydgoszczy jest takim projektem na luzie. Na początku nauczyciele podchodzili sceptycznie do luzu w tym projekcie. Po paru miesiącach okazał się świetnym rozwiązaniem – powiedziała szefowa MEN.

Polecamy: XVII Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkół i Przedszkoli>>>